Szczotka prostująca włosy, czyli młodsza siostra prostownicy

Kiedy chcemy wyprostować swoje włosy, zwykle sięgamy po tradycyjną prostownicę. Niestety, codzienne stosowanie prostownicy może uszkodzić strukturę włosa, a efekt stylizacji włosów przy pomocy tego urządzenia jest często mało naturalny. Jaką alternatywę mamy w tym przypadku do wyboru? Prawdziwy hit – szczotka prostująca włosy dla delikatnego efektu wyprostowanych i wygładzonych włosów! Dowiedz się, jak działa i dlaczego warto po nią sięgnąć!

Szczotka prostująca włosy – jak działa ten kobiecy gadżet?

Szczotka prostująca włosy designem przypomina zwykłą szczotkę do włosów, z tym wyjątkiem, że potrafi nagrzewać się nawet do 200oC. Dzięki temu jest w stanie pełnić rolę prostownicy do włosów przy jednocześnie większej prostocie w użytkowaniu. Czym jeszcze różni się od klasycznej prostownicy?

  • Szczotka do prostowania włosów pozwala osiągnąć znacznie bardziej naturalny efekt stylizacji włosów. Lekko odbijesz nią włosy od nasady i podkręcisz je na końcach, by dodać fryzurze objętości.
  • Jest bezpieczniejsza w użyciu – podczas prostowania włosów praktycznie nie istnieje ryzyko poparzenia skóry głowy lub ucha, co niestety może zdarzyć przy używaniu prostownicy. Wszystko dzięki specjalnej budowie szczotki – jej ząbki nagrzewają się jedynie na dole, góra zaś jest wykonana materiału, który nie przewodzi ciepła.
  • Mniej niszczy włosy – podczas stosowania szczotki pasma włosów płynnie przeciągamy rozgrzanymi, oddalonymi od siebie kolcami, nie zamykamy ich zaś z obu stron prasującym żelazkiem, jak ma to miejsce w przypadku prostownicy. 

Czy w takim razie stylizacja włosów z użyciem tego kobiecego gadżetu będzie idealnym rozwiązaniem dla każdej z nas? Niestety, nie zawsze. Przy prostownicy powinny zostać te z pań, które:

  • mają bardzo grube, gęste i mocno kręcone włosy – szczotka elektryczna może nie dać sobie z nimi rady,
  • lubią wyraźny efekt idealnej tafli – jeżeli preferujesz włosy idealnie proste od nasady aż po końce, szczotka prostująca włosy może nie spełnić Twoich oczekiwań.

Szczotka do prostowania włosów, a pielęgnacja kosmyków

Chociaż szczotka prostująca włosy jest delikatniejsza w działaniu od prostownicy, w dalszym ciągu nie jest obojętna dla naszych kosmyków. Dlatego aby zachować pasma w odpowiedniej kondycji, należy o nie odpowiednio dbać. Przede wszystkim:

  • przed prostowaniem nałóż na włosy preparat chroniący włosy przed wysoką temperaturą – najlepiej wybierz delikatny kosmetyk w sprayu, by nie obciążył nadmiernie Twoich włosów,
  • po wyprostowaniu kosmyków nałóż na nie preparat wygładzający, najlepiej w formie olejku – cudownie je nabłyszczy i zapobiegnie nadmiernej utracie wilgoci z ich wnętrza. Szczególną uwagę poświęć końcówkom, które, jako najstarsza część włosa, są zwykle najbardziej narażone na uszkodzenia.

Zobacz, jak to działa:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *