Aplikacje do przymierzania fryzur i makijażu – HIT czy KIT?

Istnieją już aplikacje do przymierzania ubrań, okularów, a nawet felg, a zatem nie dziwi fakt, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się także aplikacje do przymierzania fryzur i makijażu. W zamyśle twórców mają one nie tylko zapewnić dobrą zabawę, ale też pomóc jego użytkownikom w doborze odpowiednich elementów wyglądu. Jak sprawdzają się one w praktyce? Oto, co wiemy na temat najpopularniejszych aplikacji do przymierzania fryzur i makijażu.

Apki do fryzur i makijażu, czyli wirtualna próba koloru

Aplikacje, dzięki którym możemy dobrać nowy kolor włosów czy makijaż oczu i ust, stwarzają okazję do próbowania nowych rzeczy, na które nie zawsze mamy odwagę w rzeczywistości. Apki pozwalają nam “przetestować” na swojej twarzy różne odcienie szminek czy cieni, a także sprawdzić, jak byśmy wyglądali w innym kolorze lub długości włosów. Większość z nich działa na podstawie zdjęcia lub w czasie rzeczywistym – aplikacje analizują nasz wygląd i przedstawiają swoje propozycje makijażu lub fryzury, pozwalając także na indywidualny wybór czy modyfikacje wybranych zestawów. 

Najpopularniejsze aplikacje do przymierzania makijażu to MakeUp Modiface, Artistry Virtual i Makeup Wizard, zaś do fryzur Hair Color ModiFace oraz Virtual Hair Advisor

Aplikacja do przymierzania makijażu i fryzur – hit czy kit?

Czy warto ściągnąć aplikację pozwalające na wykonanie cyfrowego makijażu lub zmiany koloru włosów? Tak – w końcu w większości przypadków to nic nie kosztuje, a może nam w jakimś stopniu pomóc w podjęciu decyzji lub po prostu zapewnić dobrą zabawę. Musimy jednak zdać sobie sprawę z tego, że aplikacje tego typu nie są na tyle precyzyjne, by móc w rzeczywistości imitować prawdziwą koloryzację czy makijaż. Być może na ich podstawie będziemy w stanie stwierdzić, czy pasuje nam czerwona szminka lub pełna koloryzacja blond, ale pamiętajmy, że paleta barw w każdym z przypadków jest ogromna i konkretne odcienie najlepiej dobierać na żywo. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *