Masaż antycellulitowy – czym go najlepiej wykonać? TOP 3 gadżety na cellulit

Coraz większa ilość cieplejszych dni sprawia, że zaczynamy myśleć o wskoczeniu w lżejsze i odkrywające ciała ubrania. Ale czy Twoje ciało jest gotowe na sezon wiosenno-letni? Jeśli coś stoi Ci na przeszkodzie np. koszmarny cellulit, to ostatnia szansa, by się z nim rozprawić. Zobacz, jakie gadżety mogą okazać się pomocne przy usuwaniu skórki pomarańczowej!

Masaż antycellulitowy bańką chińską

Masaż chińskimi bańkami to metoda wspomagająca leczenie wielu dolegliwości, w tym znienawidzoną przez kobiety skórkę pomarańczową. Masaż antycellulitowy przy pomocy tego narzędzia polega na delikatnym zasysaniu wybranej partii skóry do wnętrza bańki, a następnie wykonywaniu nimi okrężnych i pociągłych ruchów. Służy to pobudzeniu przepływu w organizmie dwóch płynów ustrojowych – krwi i limfy, a co za tym idzie – szybszego oczyszczania organizmu z toksyn. Rozbija on również tkankę tłuszczową, nagromadzoną pod skórą. Dlatego właśnie chińskie bańki na cellulit są tak skuteczne. Masaż bańkami chińskimi można wykonać na dwa różne sposoby:

  • na gorąco – ciśnienie pod bańką uzyskiwane jest dzięki wysokiej temperaturze. Często tego typu zabiegi na cellulit wykonuje się z użyciem akcesoriów ze szkła, rzadziej bambusowych. Ten sposób raczej rzadko wykorzystywany jest w domowym masażu,
  • na zimno – ciśnienie powstaje dzięki elastyczności chińskich baniek na cellulit. Najczęściej wykonane są one z gumy. Metoda ta jest stosunkowo bezpieczna, dzięki czemu chętnie stosuje się ją również w domu.

Jeżeli zdecydujemy się na wykonanie tego typu zabiegu, musimy pamiętać, że po masażu na cellulit skóra może być lekko obolała, a czasem nawet pojawiają się na niej siniaki. Jest  to sygnał, że należy zmniejszyć siłę zasysania bańki.

Szczotka do masażu na sucho

Szczotka do masażu na sucho to prawdziwy hit w pielęgnacji ciała ostatnich kilku sezonów. Regularne szczotkowanie ciała wspomaga dostarczanie tlenu oraz składników odżywczych do komórek ciała, dzięki czemu następuje nie tylko redukcja cellulitu i obrzęków, ale też widoczna poprawa elastyczności i napięcia skóry. Szczotka złuszcza martwy naskórek lepiej niż peeling, a po szczotkowaniu skóra znacznie efektywniej wchłania składniki aktywne zawarte w balsamach wyszczuplających i antycellulitowych.

Szczotki do masażu na sucho z naturalnego włosia możemy znaleźć już w cenie od 30-40 zł

To doskonała opcja dla osób zabieganych i pragnących szybko zobaczyć realne efekty codziennej pracy nad ciałem. Szczotkowanie należy wykonywać posuwistymi i długimi ruchami od dołu do góry (w kierunku serca) przynajmniej 3 razy w tygodniu. Przy wyborze odpowiedniej szczotki do masażu ciała kieruj się rodzajem i potrzebami swojej skóry – zbyt lekki masaż może nie przynieść efektów, ale zbyt mocny może podrażnić skórę.

Masażer elektryczny

Jeśli zależy Ci na tym, by masaż antycellulitowy “ktoś” zrobił dosłownie za Ciebie, wybierz elektryczny masażer do ciała przeznaczony do usuwania cellulitu. Jego przewagą nad wspomnianymi wyżej konkurentami jest możliwość automatycznej zmiany natężenia masażu dostosowanego do naszych aktualnych potrzeb.

Ponadto w zestawie a elektrycznym masażerem bardzo często dostajemy pakiet wymiennych końcówek, które pozwalają nie tylko na skuteczną walkę z cellulitem, ale też bólami różnego pochodzenia. Jeśli zatem zmagasz się np. z uporczywym bólem pleców, a dodatkowo chcesz zredukować cellulit, być może warto zainwestować w tę opcję 2w1.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *