Domowy peeling i dobra maszynka – najlepszy duet na wiosnę i lato

Chyba każda kobieta marzy o jedwabiście gładkiej skórze – świadczy o elegancji i traktowaniu siebie z dbałością i czułością. Jak sprawić, aby golenie było efektywne, łatwe, bezpieczne i jeszcze przyjazne dla środowiska? To proste! Wystarczy dobrze przygotować skórę, aby nie sprawiła nieprzyjemnych niespodzianek, oraz postawić na sprawdzone modele maszynek.

Przygotowania szczególnie serio powinny potraktować osoby, które mają skórę suchą, wrażliwą, ze skłonnością do zaczerwienień, pękających naczynek i wrastania włosków.

Najważniejsze: peeling i nawilżanie

Peeling ma za zadanie usunąć martwe komórki naskórka, poprzez ich starcie czy złuszczenie, co czyni skórę gładką, elastyczną i lepiej ukrwioną; poprawia też jej koloryt. Efekty te ma podtrzymać i przedłużyć kosmetyk nawilżający. Peeling jest konieczny również dlatego, że niezłuszczony naskórek może „zapchać” maszynkę w czasie golenia, co oczywiście utrudnia depilację i irytuje – zamiast skupić się na usuwaniu włosków, trzeba co chwilę płukać ostrza. Warto też wiedzieć, że usunięcie martwego naskórka pozwala „odkryć” bardzo krótkie jeszcze włoski, co uczyni depilację bardziej efektywną – po prostu nie odrosną aż tak szybko. Pomoże też kilkuminutowy dosyć ciepły prysznic lub kąpiel, które znakomiecie zmiękczają skórę i włosy, otwierają ich mieszki. Bezpośrednio przed goleniem trzeba po prostu porządnie się zmoczyć. Po mokrym naskórku maszynka przesuwa się łatwo i sprawnie ścina miękkie włoski.

Przyjazna środowisku maszynka to podstawa

Wszystkie przygotowania na nic, jeśli zawiedzie maszynka. Dlatego warto postawić na sprawdzone i popularne modele od producentów, którzy specjalizują się w ich wytwarzaniu od lat. Tak jak BIC® – francuska marka, która ma w tej dziedzinie niemal 50 lat doświadczenia. Oferuje ona szeroką gamę wysokiej jakości maszynek specjalnie dla kobiet. Na uwagę zasługują zwłaszcza najnowsze modele systemowe – BIC® Clic 3 Soleil oraz BIC® Click 3 Soleil Sensitive, posiadajace wysokiej jakości chromowane ostrza, ruchome główki dopasowujące się do naturalnych krągłości kobiecego ciała oraz paski nawilżające dodatkowo chroniące skórę przez podrażnieniami. Wyróżnia je nie tylko kobiecy design, ale także przyjazność wobec środowiska. Są bowiem wytwarzane z plastiku z recyklingu, sprzedawane w opakowaniach nadających się do przetwarzania, a możliwość wielokrotnej wymiany ostrzy ogranicza ilość odpadów.

Peeling po

Nie warto robić go od razu po depilacji, ale 2-3 dni później powinien zostać powtórzony. Dlaczego? Ponieważ zapobiega wrastaniu włosków. Warto wówczas użyć peelingu łagodnego, np. cukrowego, który dodatkowo cudownie nawilża skórę. A najlepiej domowego, w 100% naturalnego i bezpiecznego. To naprawdę nie jest trudne, wystarczy bowiem sięgnąć po składniki, które każdy ma w kuchni. Oto 2 przykładowe przepisy:

Peeling owsiany

  • Składniki: ½ szklanki płatków owsianych
  • ¼ szklanki miodu
  • ¼ szklanki oleju kokosowego

Wszystkie składniki należy wymieszać. Jeśli płatki są grube, należy je zemleć np. w młynku do kawy.

Peeling miodowy

  • Składniki: ½ szklanki brązowego cukru
  • ¼ szklanki oleju kokosowego
  • 2 łyżki miodu

Wszystkie składniki należy wymieszać. Dla pięknego aromatu warto dodać nieco mielonego cynamonu.

Maszynki systemowe Click 3 Soleil to gwarancja bezpieczeństwa i maksymalnej gładkości

Producent: BIC®

BIC Click 3 Soleil 1+4, cena det. 19,99 zł.

BIC Click 3 Soleil Sensitive 1+2, cena det. 12,99 zł.

4 wkłady wymienne do maszynek BIC Click 3 Soleil, cena det. 16,99 zł.

4 wkłady wymienne do maszynek BIC Click 3 Soleil Sensitive, cena det. 20,99 zł.


BIC®to światowy lider w produkcji artykułów piśmienniczych, zapalniczek i maszynek do golenia.
W projektowaniu i produkcji maszynek firma ma niemal 50 lat doświadczenia; obecnie wytwarza rocznie ponad 5 mld ostrzy, które można kupić w 162 krajach na całym świecie. Spółka zdobyła globalne uznanie za swoje zaangażowanie w edukację i zrównoważony rozwój.
Od lat w całej grupie BIC® obowiązują zasady gospodarki w obiegu zamkniętym, wyrażone w filozofii „4 R”:

  • Zmniejszenie zużycia materiałów (Reduce)
  • Używanie materiałów pochodzących z recyklingu lub alternatywnych źródeł (Recyckled materials)
  • Projektowanie i wytwarzanie produktów i opakowań do wielokrotnego użytku/wymiany (Reffilable)
  • Projektowanie i wytwarzanie produktów i opakowań nadających się do recyklingu (Recyclability).

Więcej informacji na stronie https://eu.bic.com/pl-pl/beauty/click-soleil

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *