Era planera. Współczesny niezbędnik do organizacji i zarządzania czasem

Organizacja i zarządzanie czasem to zadania, których prawidłowe wykonanie zapewniały nam do niedawna przede wszystkim kalendarze. Dziś jednak coraz częściej kalendarze wymieniamy na planery, które pozwalają z większą dokładnością na zaplanowanie obowiązków i czasu wolnego bez ograniczeń związanych z konkretną datą. Dlaczego warto zrezygnować z kalendarza na rzecz planera? Oto kilka powodów, które mogą Cię do tego przekonać!

Organizacja i zarządzanie czasem bez dat

Nie zamierzamy tu umniejszać wagi kalendarza, który pozwala na zapisywanie ważnych wydarzeń czy zaplanowanych działań na konkretny dzień. To doskonałe narzędzie dla osób, które posiadają napięty grafik każdego dnia – kalendarz pozwala uporządkować im wszelkie zadania często nawet co do godziny. To jednak nie sprawdza się u osób, które mają potrzebę zapisywania swoich planów, pomysłów i myśli bez takich zobowiązań. 

W planerach daty wpisujemy samodzielnie, w związku z czym możemy z dokładnością zaplanować dowolną ilość działań w obrębie wybranych dni, tygodni czy miesięcy. Nie ma zatem obawy, że w 300 stronicowym datebook’u zapisanych będziemy mieli zaledwie kilka lub kilkanaście stron. Planer nie ogranicza nas żadnymi datami, co oznacza, że będziemy mogli z niego korzystać także w kolejnych latach. 

Planer daje dowolność i podpowiada, jak efektywnie planować

Charakterystyczną cechą planerów jest to, że ich strony zostały zaprojektowane w taki sposób, by nie tylko posiadały jak najwięcej miejsca na różnorodne zapiski, ale też, by podpowiadały nam, jak zaplanować dany dzień, dietę, kampanię reklamową czy czas wolny. To zatem nie tylko doskonałe narzędzie dla zapominalskich czy osób, które mają 1000 pomysłów na minutę, ale też dla tych, którzy potrzebują regularnych podpowiedzi i przypomnień, by wykonać przelew, napisać maila czy zrobić coś… dla siebie!

Decydując się więc na zakup planera, warto przede wszystkim wziąć pod uwagę, w jakim celu będzie nam służył np. rozpisywanie posiłków, planowanie postów w mediach społecznościowych czy pomoc w nauce na studiach. To ważne, by spośród ogromnej ilości dostępnych terminarzy wybrać dokładnie ten, który będzie idealnie spełniał wszystkie nasze potrzeby.

Organizacja i zarządzanie czasem przyjemne dla wzrokowców

W porównaniu z kalendarzem, który stanowi po prostu zbiór stron z wydrukowanymi datami, planer daje dużo więcej możliwości, w tym również graficznych. W zależności od tego, na jaki dokładnie planer się zdecydujemy, możemy znaleźć w nim nie tylko odpowiednie rubryki do zapisywania swoich planów, ale też specjalne miejsca na dodatkowe notatki, naklejki czy rysunki. To jeszcze bardziej ułatwi nam planowanie i uprzyjemni cały ten proces!

Planer książkowy czy może darmowe szablony planerów do samodzielnego wydruku? Zobacz, jak wiele różnych masz możliwości => Najlepsze planery dla kobiet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *