Decoupage dla początkujących. Stwórz swój własny gadżet

Inspirują cię przedmioty wykonane ręcznie techniką decoupage? Chciałabyś sama zacząć tworzyć, ale kompletnie nie wiesz, jak się do tego zabrać? My Ci w tym pomożemy. Zobacz, jakie akcesoria do decoupage będą ci potrzebne, gdzie kupić niezbędne materiały i jak wykonać samodzielnie swój pierwszy projekt. Poznaj porady decoupage dla początkujących!

Decoupage dla początkujących – czy to na pewno Twoje powołanie?

Zanim wyposażysz się w cały arsenał niezbędnych przedmiotów i materiałów do decoupage, musisz mieć pewność, że jest to droga, którą chcesz podążać. Samodzielne wykonywanie bombek choinkowych, jajek wielkanocnych, serwetek, drewnianych pudełek czy ozdobnych butelek i wazonów, będzie wymagać od ciebie nie tylko pewnych artystycznych umiejętności, lecz także zwykłej cierpliwości. Do wykonywania lub ozdabiania wielu przedmiotów potrzeba też niekiedy jubilerskiej precyzji, by osiągnąć spektakularny efekt. Prawda jest niestety taka, że nie każdy jest w stanie podołać temu zadaniu, dlatego na początku warto kupić jedynie kilka podstawowych narzędzi i materiałów, by przekonać się, czy technika decoupage rzeczywiście jest naszym powołaniem.

Gdzie kupić niezbędne akcesoria i gadżety do decoupage?

Odpowiednie narzędzia i materiały do decoupage możemy znaleźć w wielu miejscach, np. w specjalistycznych sklepach decoupage lub sklepach papierniczych – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Jeśli jednak dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z tą techniką, warto wybrać się z wizytą do stacjonarnego sklepu z akcesoriami decoupage, by móc dokładnie przyjrzeć się wszelkim materiałom, a w razie potrzeby uzyskać pomoc od pracowników w ich doborze. 

Decoupage dla początkujących – od czego zacząć?

  • Przy decoupage dla początkujących najlepiej postawić na minimalizm i zamiast od razu kupować wszystkie produkty w sklepie, wykorzystać początkowo zbędne przedmioty, które mamy w domu, np. drewniane skrzyneczki, szklane butelki po napojach, tasiemki, nici, koraliki ze starej i nieużywanej biżuterii itd.
  • Na początku warto próbować swoich sił na przedmiotach, których nie będzie nam szkoda w razie niepowodzenia np. pudełko kartonowe, stary wazon, kubek, talerz lub nawet lekko zniszczona szafka nocna.
  • Kupmy jedynie kilka niezbędnych materiałów, np. klej do decoupage, farba do drewna lub szkła, które są niezbędne to wykonywania podstawowych czynności przy ozdabianiu przedmiotów techniką decoupage.
  • Polegajmy przede wszystkim na swojej własnej intuicji i wyobraźni, zaś w razie potrzeby wspomóżmy się dostępną pomocą. Na początku postawmy sobie za cel wykonanie, np. ozdobnego pudełka na kosmetyki do pielęgnacji czy stojaka na pędzle do makijażu. 
  • Nie zrażajmy się początkowymi niepowodzeniami – praktyka czyni mistrza, a decoupage, jeśli nie jest wykonywany zawodowo, ma być przede wszystkim dobrą zabawą i ciekawym sposobem na spędzanie wolnego czasu!

Jak najbardziej warto korzystać z porad bardziej doświadczonych osób, np. vlogerów i blogerów decoupage. W internecie znajdziemy tysiące różnych inspiracji dotyczących samodzielnego wykonywania i zdobienia wybranych przedmiotów, a także typowych poradników decoupage dla początkujących. Dzięki temu nauczymy się pewnych technik decoupage krok po kroku i z czasem dużo łatwiej będzie nam przychodziła realizacja własnych pomysłów.

One thought on “Decoupage dla początkujących. Stwórz swój własny gadżet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *