Woda termalna: zbędny gadżet czy podstawa pielęgnacji?

Dla wielu woda termalna stanowi podstawę codziennej pielęgnacji twarzy, jednak są też osoby, które uważają ją za zbędny gadżet na półce kosmetykami. W czym zatem woda termalna w sprayu jest lepsza od zwykłej wody?

Woda termalna – właściwości i zastosowanie

Woda termalna posiada właściwości kojące i łagodzące skórę, dlatego na jej regularne stosowanie powinny zdecydować się przede wszystkim osoby posiadające skórę wrażliwą. Dobrze jednak sprawdzi się także przy skórze trądzikowej, łagodząc stan zapalny i przyspieszając gojenie się ran. Woda termalna może być jednak bardzo przydatna dla każdej z nas w okresie wakacji, ponieważ bardzo dobrze wpływa na stan skóry narażonej niekorzystne działanie promieni słonecznych. Warto ją stosować na każdym etapie opalania – pryskać nią twarz zarówno przed ekspozycją słoneczną, by wzmocnić barierę ochronną skóry, jak i po opalaniu, żeby złagodzić zaczerwienienia i podrażnienia słoneczne. Przechowywanie jej w lodówce pozwoli nam natomiast na błyskawiczne odświeżenie i schłodzenie twarzy oraz ciała podczas upalnych dni. 

Woda termalna w codziennej pielęgnacji twarzy

Idealnym czasem na stosowanie wody termalnej jest tak naprawdę każda pora roku. Po upalnym sezonie wakacyjnym, gdy przychodzi czas chłodniejszych temperatur, mrozu i wiatru, woda termalna ukoi podrażnioną, zaczerwienioną i piekącą skórę, która bardzo intensywnie reaguje po wyjściu na mróz i wejściu do ciepłego pomieszczenia, a także po przemywaniu twarzy zwykłą wodą z kranu.

Woda do twarzy w aerozolu ma swoje doskonałe zastosowanie w porannym rytuale oczyszczania skóry – w odróżnieniu od wody z kranu, po której skóra może stać się sucha, ściągnięta i piekąca, woda termalna w sprayu przynosi efekt idealnie odświeżonej, nawilżonej, ukojonej, miękkiej i przyjemnej w dotyku skóry twarzy. Wiele osób stosuje wodę termalną również w celu przedłużenia trwałości makijażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *