Gadżety do kuchni, które mogą okazać się bardzo przydatne przy gotowaniu

W tym artykule znajdziesz gadżety do kuchni, które na pierwszy rzut oka mogłabyś uznać za zbędne, a które mogą naprawdę ułatwić i usprawnić proces gotowania. Wcale nie będą to powszechne blendery czy też popularne miksery. Poznaj oryginalne gadżety kuchenne, które sprawią, że gotowanie będzie jeszcze przyjemniejsze!

Gadżety do kuchni – Elektryczne tarki

Nie da się ukryć, że w kuchni, przygotowując posiłki, tarka jest jednym z najczęściej używanych przez nas akcesoriów. Tarkujemy jabłka na szarlotkę, laskę wanilii do ciasta, ziemniaki na placki ziemniaczane czy też buraczki do zakonserwowania. Jeśli przygotowujemy posiłek dla całej rodziny lub większej ilości gości, tarkowanie może być problematyczne. Wówczas bardzo dobrze sprawdzają się tarki elektryczne, które działają niczym maszynki do mielenia mięsa – można na niej szybko starkować dany produkt. Następnie wystarczy opłukać sprzęt i gotowe. 

Łyżeczki z oznakowaną miarą

Każda kobieta, która piecze dużo ciast i testuje nowe przepisy, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak dużo czasu pochłania odmierzenie konkretnych dodatków. Cukier wanilinowy – 10 g, sól – 3 g, soda oczyszczona – 7 g… Kupując specjalne łyżki i łyżeczki z oznakowaną gramaturą, zdecydowanie oszczędzamy czas. Dodatkowo, takie łyżeczki mają bardzo ciekawy design i świetnie wpasowują się w klimat nowoczesnej, ale klasycznej kuchni.

Automatyczne sitko

Sitko z automatycznym przesiewem to kolejny gadżet kuchenny, ułatwiający gotowanie. Przydaje się zwłaszcza podczas pieczenia słodkości. Automatyczne sitka umożliwiają szybkie przesianie cukru pudru lub mąki. Dzięki temu drobnemu zabiegowi, ciasta wychodzą pulchniejsze i są pozbawione grudek, tworzących się wskutek niedokładnego zmielenia sypkich składników. Dodatkowo, automatyczne sitka usprawniają czas pieczenia oraz pozwalają zachować wokół więcej czystości.

Gadżety do kuchni – słoiczek do miodu 

Jednym z praktycznych akcesoriów w kuchni jest słoiczek do miodu. Wyposażenie kuchni w taki gadżet to idealne rozwiązanie. Słoiczek ma wbudowaną łyżeczkę (czerpak), który cały czas jest włożony w miód. Nie ma więc szans, że coś się pobrudzi lub sklei. To naprawdę świetna alternatywa dla tradycyjnego przechowywania miodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *