Co zabrać na ferie zimowe? Lista gadżetów, które warto spakować

Ferie zimowe to czas, na który czekają nie tylko dzieci, ale też dorośli marzący o aktywnym odpoczynku w otoczeniu zimowej aury. Poza oczywistymi akcesoriami do jazdy na nartach czy snowboardzie, warto także zastanowić się nad zabraniem kilku innych przedmiotów, które mogą okazać się bardzo pomocne w tym czasie. Co zabrać na ferie zimowe? Oto lista zimowych gadżetów, z którymi nie będziesz mógł się rozstać podczas całego wyjazdu!

Co zabrać na ferie zimowe? Lista zimowych gadżetów

  • Smartwatch z GPS. Na pierwszym miejscu stawiamy oczywiście bezpieczeństwo swoje oraz naszej rodziny, dlatego warto w tym przypadku wyposażyć się w urządzenia, które pozwolą nam zlokalizować bliskie osoby, gdy zbłądzą na stoku, skontaktować się z nimi, a także zapewnić im możliwość powiadomienia służb ratowniczych, gdy znajdą się w niebezpieczeństwie.
  • Lokalizator GPS. Podczas ferii zimowych przydatny może okazać się nie tylko smartwatch, ale też lokalizator z GPS, który w przypadku zgubienia kluczy, telefonu czy portfela, pomoże nam je zlokalizować.  
  • Wodoodporne etui na cenne przedmioty. Wartościowe przedmioty wraz z lokalizatorem warto dodatkowo umieścić w wodoodpornym etui czy organizerze, by nie dostała się do nich wilgoć.
  • Kieszonkowy mini termofor. Nie ma nic gorszego niż przemarznięte dłonie i stopy podczas długich godzin spędzonych na mrozie. Dlatego warto wyposażyć się w mini termofor na baterie, który pozwoli nam je szybko ogrzać w każdym momencie.
  • Termos/kubek termiczny. Ciepłe napoje to najlepszy sposób na skuteczne rozgrzanie nie tylko dłoni czy stóp, ale całego ciała. Dlatego podczas zimowego wyjazdu pamiętaj o zabraniu szczelnego i termicznego kubka lub termosu, w którym będziesz mogła przechowywać nie tylko kawę czy herbatę, ale też zupę czy grzane wino. 
  • Suszarka do butów. Przemoczone buty mogą stanowić poważny problem, jeśli na wyjazd nie zabraliśmy suchego obuwia na zmianę. Choć istnieje kilka domowych sposobów na suszenie butów, to najskuteczniejszym z nich będzie zastosowanie suszarki do butów, która zrobi to znacznie szybciej i dokładniej. 
  • Latarka czołowa. Jest to gadżet, który może okazać się bardzo pomocy, gdy zaczyna się ściemniać, a stok nie jest dostatecznie oświetlony. W przypadku zgubienia danej rzeczy w śniegu, będzie nam też znacznie łatwiej ją znaleźć. 
  • Kamerka na kask. Chcesz udokumentować swoje popisy na stoku narciarskim i pochwalić się znajomym lub swoim obserwatorom w mediach społecznościowych? Zdecydowanie powinnaś zastanowić się nad zakupem kamerki przeznaczonej do mocowania na kasku narciarskim. Te niezapomniane przeżycia zostaną już z Tobą na zawsze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *